Andrej a Mára klasikDADAIKU !!!

Koronavirusy

Tiskovka

Středočeský kraj slíbil, že to musíme udělat všechno proto, abychom zabránili šíření viru, a myslím, že jsme dostali povolení protože to naše letadlo, protože my jsme dneska přikročili k dalším velice restriktivním opatřením a to je Motol a Homolka. Za to se omlouváme, ale děkujeme za to, že jsem se i domluvil s ředitelem Ústřední vojenské nemocnice, že tam v určitou chvíli bylo 18 zemí, vlastně stalo se to lidí v 11 hodin. Vidíte, co se děje v Evropě, protože pokud vím, tak distribuce začala fungovat, postupně to všichni dostávají, máme ty štětičky na cestě. Já chápu, že všichni chtějí všechno, ale není důvod, nakupovat potraviny do zásoby, není důvod. Co mi dnes ta Evropa vývoj, ten výskyt koronaviru, ale my to budeme taky řešit, protože samozřejmě dnes je to ten bod, co je mimo Hypernovu, je zavřeno. Teď už jsme ve fázi, kdy zkrátka každá ta země dělá opatření, a de facto za nás a já myslím, že Ministerstvo zdravotnictví bude mít dopad na celý čas toho trvání zákazu, to znamená beze změny u věku dětí a 60 procent až do konce epidemie. Tady se mě ptá někdo, že pane Prymulo, kolik to bylo? Dobrý den, dámy a pánové, my se všem omlouváme. My se shodujeme na tom, že je to největší nemocnice v Praze, protože v Praze máme ze 150 pozitivních nálezů 58. My jsme včera celý den vyhodnocovali situaci se šířením koronaviru a přijali jsme na call centru tisíce telefonátů. Středočeský kraj slíbil, že to děláme rychle. Takže tady probíhá komunikace, pan místopředseda vlády Havlíček vás bude informovat ohledně repatriace našich lidí. Takže my máme dva nekontrolované přenosy a to s výjimkou cest do zaměstnání a k výkonu podnikatelské nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének. My připravujeme, protože jsme se domluvili a že zkrátka ty ventilátory dodají. Já jsem oznámil, když jsem tedy mluvil s bavorským premiérem Söderem, který to celé zpochybnil. Já poskytuji informace, které jsou relevantní, takže tady to není, mě to nemocnice řekla, takto to je. V životě jsem neslyšel… Kdo to stále ověřujete, ale prvotní záměr byl Homolka ve větším rozsahu a Motol. Nicméně znovu ubezpečuji všechny, že jsme udělali maximum. Já myslím, že na něj je největší tlak, tak já budu muset zavřít v neděli, protože už to nedáváme, ale jenom pro to, abychom to zvládli. A potom hygienici, a prosím vás a důrazně vás žádám, abyste nechodili na veřejnost, mají jít domů a nemají nikam chodit, tak zkrátka je to velice důležité, prosím vás, já nejsem individualista.

Na zvídavou otázku

Můžeme si vyměnit informace, ale já myslím, že se budou shromažďovat v těch našich opatřeních.
Potom někteří lidé my píší: My jsme vyhověli řetězcům a včera jsem byl v kontaktu a úzce s nimi v kontaktu a úzce s nimi spolupracujeme.
Já nerozumím, jak to máme sdělit.
A těch dodávek je stále více a je tady kapacita autobusů a dostáváme nabídky, ale ještě jsme k tomu testování.
A ve zdravotnictví nemám informace o tom, že nedáme do karantény tisíc lidí.
A ve zdravotnictví nemám informace o tom, že Thomayerova nemocnice netestovala.
Takže mě to fakt nezajímá.
Dnes skutečně není důvod.
Já chci jen říct, že je velký zájem o materiál pro výrobu látkových roušek.
Takže v tomhle směru se určitě omluví ministr zdravotnictví, zítra budeme pokračovat ohledně opatření v rezortu zdravotnictví.
Takže to děláme rychle.
Aby se to ani nechci komentovat.

[ oblibovat ]
text psp.cz, Hlídač Státu, prgačina starenka L.P. MMXX
Už jsme otestovali 0.39792% republiky.