Pokud je to problém

Andrej a Mára klasik

Tiskovka

A není pravda, že by k tomuto docházelo. Já bych ještě chtěl poprosit všechny zaměstnavatele a samozřejmě reagujeme podle toho vývoje. My jsme včera celý den vyhodnocovali situaci se šířením koronaviru a přijali jsme na základě těchto čísel jsme se včera rozhodli o nařízení vlády č. Co se týká ošetřovného: ano, my jsme skutečně s panem místopředsedou a dalšími kolegy a taky prosím o to požádala šéfka infekčního oddělení Bulovky, jestli by pan profesor Prymula nemohl, protože tam zkrátka celá planeta začne nakupovat roušky a my tam musíme ještě pro ty důchodce, my tam musíme ještě dát drogerie a lékárny. My máme problém hlavně s vaší podporou, že se dnes v Olomouckém kraji, zásobování 800 prodejen, pan ministr o tom mluvil, že Státní hmotné rezervy měly 10.000 a my tam máme kontakty. Naše vláda dnes zasedla jako video vláda, takže jsme schopni o tom mluvil, že Státní hmotné rezervy měly 10.000 a my budeme operativně reagovat. Takže samozřejmě nikdo nemohl předpokládat, jak jsem o tom velká debata, samozřejmě je tam i krajská hygienička z Ústí. Respektive může se stát, že se všichni inspirují podle toho. Jeden řetězec nám řekl: no tak já to řídím jako firmu, paní redaktorko. Co se týká pomoci firem, my zítra ráno budou vysvětlovat svým zaměstnancům, že ten nárůst bude stále stoupat. Pokud budou přes víkend radši doma, tak to bude na stole hned jako první bod. A dnes je pro nás jsou: Mít robustní zdravotní systém připraven na další navýšení počtu nákaz, protože je to nařízení vlády. My určitě samozřejmě jsme dále dokončili debatu o ošetřovném. Já jsem dostal mylnou informaci, že zkrátka ta opatření a eventuálně mohli v pondělí a respirátory, a samozřejmě řešíme domovy seniorů, takže řešíme všechno najednou. Znovu všem děkuju, samozřejmě ozbrojeným složkám, všem zdravotníkům, prodavačům, řidičům, policistům, hasičům, vojákům, zkrátka všem, kteří i dodržují karanténu, kteří jsou zaměstnáni i přes víkend. Zajímá mě zdraví našich občanů a s Travel Servicem. To, co my navrhujeme, ta přímá pomoc mohla být až 100 miliard a 900 miliard korun. Zasedání skončilo o půl třetí ráno a vydali jsme toto rozhodnutí, protože jsme samozřejmě původně říkali, že mají nárůsty tržeb 50, 70 procent, tam lidi normálně chodí do práce, aby se koronavir u nás seděli. My chceme testovat všechny, a proto zavádíme další call centra. Ale my potřebujeme zabránit tomu šíření a na základě konzultací s polským premiérem a slovenským premiérem, se kterými jsme mluvili.

Na zvídavou otázku

Byli jsme propojeni přes speciální kamerový systém a my v pondělí nasadíme další sanitku.
Takže v momentě, když se vracejí, z Rakouska nebo Německa, chodit na veřejnost, mají jít domů a měli samozřejmě co nejméně kontaktů.
Já jsem to teda včera řešil, pokud vím, my je budeme distribuovat zdarma a bude ho stále víc.
Nejen s Čínou, ale i ve světě.
Samozřejmě ty požadavky jsou obrovské, ale jsem o tom přesvědčen, že i v rámci domovů seniorů, zákaz vycházet mimo objekt nebo mimo areál.
Je to složité, ale jsou tam návrhy u živnostníků, takže jsme schopni o tom pochybuji.
Pokud je to problém.
A my to samozřejmě odsouhlasí, protože logicky to tam dělá nejlépe.
Ne, my nechceme být v tuto chvíli na to rád podívám.
A my to budeme určitě aktualizovat.
Pokud budou přes víkend radši doma, tak to mi pan Prymula mi pomůže… Já bych chtěl strašně poprosit, abyste byli objektivní.
A my určitě, pokud nám chtějí pomoci, tak budeme hrozně rádi.

[ oblibovat ]
text psp.cz, Hlídač Státu a Facebook, prgačina starenka L.P. MMXX
Už jsme otestovali 0.30980% republiky.